Zakładki:
Ulubione

RSS
środa, 26 października 2016
1500
dostali pracownicy ZUS-u z okazji dnia zusowca. To wiecej niż ja mam emeryturę.
13:45, danasoch
Link Komentarze (3) »
niedziela, 23 października 2016
Uwazam na siebie
Dostałam jakies wredne tabletki po ktorych z poczatku kręci mi sie w głowie, później czuję sie dobrze. Ze spacerków nici. Pokreciliśmy sie koło lasu- ja blisko samochodu, ale i tak upadłam. Siedze w domu i wtranzalam słodzycze, które mieliśmy zawieźć do wnusiów. niestety nie moglismy tam pojechać, bo była tam już jej siostra z córkami. Za dużo byłoby gości. Mąż zrozpaczony, ale pojedziemy poźniej.
17:48, danasoch
Link Komentarze (5) »
piątek, 21 października 2016
Jak
na razie chodzę od lekarza do lekarza. Wczoraj mąż mnie zawiózł, następny, w czwartek. Na ogródku nic nie zrobiłam. Chodzi o kwietnik. Nie wyszły wszystkie, a nie chcę pociachać cebulek. Na razie uporządkowałam koło róży i piwonek oraz tych , które widziałam. Reszta siedzi w ziemi i tak chyba zostawię. Powyrywam tylko zielsko.I czeka mnie jeszcze uregulowanie truskawek. Nie wiadomo kiedy zielsko tam wyrosło, no i pędy truskawek i obciąć liście.
10:52, danasoch
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 18 października 2016
Walczę
na ogródku. Usuwam maliny i pokrzywy. Maliny kupię nową odmianę w następnym roku i posadzę. Sadze też czosnek, wczoraj zaczęłam. Dzisiaj będę kończyć. Dokupiłam jeszcze czosnku, bo mój jest bardzo mały, dokupiłam też cebulę, którą sadzi się jesienią. Jest odporna na mrozy. Będę miała w nastepnym roku wczesniej cebulę i większą.
12:15, danasoch
Link Komentarze (2) »
sobota, 15 października 2016
W
Polsce trzeba miec do lekarzy różnych specjalności skierowanie od lekarza rodzinnego do którego można dostać sie po tygodniu.To jest chore. Tak samo jak ostatnio między ratownikami a pielegniarkami. Dla mnie oczywiste, że ratownik musi od razu ocenić stan pacjenta i odpowiednio zareagować bez zadnych przyrządów jakie ma do dyspozycji. W sumie od ratownika najbardziej zależy, czy chory dojedzie w stanie do leczenia, czy martwy.
14:04, danasoch
Link Komentarze (3) »
niedziela, 09 października 2016
Byliśmy
w zeszłą sobote u rodziców synowej. No i wnusiów. Malutka próbuje już czolgać sie. Dzisij dostalismy filmik, że już. W sobotę znów pojedziemy do nich. Musimy korzystać póki są w Polsce.
10:10, danasoch
Link Dodaj komentarz »
sobota, 08 października 2016
Przelotne opady
to, ja rozumiem gdy byłam w Szkocji. Chwilę popadało, a później słońce. Tutaj cały czas kropi.Dobrze, ze nie musimy nigdzie jechać. Korzystam z okazji i robię zielone pomidorki wg przepisów z Googli. Ja znałam jeden przepis,a tam jest dużo i dla mnie ciekawych. Jesli, chodzi o Wrocław, to u nas ciagle zmieniają się znaki drogowe i nazwy ulic, nie tak jak w innych krajach. U nas co nowa władza miejska, to od razu zmiany w komunikacji. Każdy chce pokazać jaki to on jest mądry ( za zmianami ciągną się pieniądze). Polska głupota.A ci którzy tak głupio komentują, niech chociaż na parę lat przeprowadzą sę w inne miejsce i zobaczą jak po powrocie będą się czuli.Ja mieszkałam we Wrocławiu od urodzenia, dopóki chłopaki nie skończyli szkół. Powinnam wiele poznawać. Poznawałam, ale wszystkie nakazy i zakazy ruchu, to już jest jest chore , a tym bardziej, że wrócili studenci, a kazdy ma samochód.Na każdym swietle stoi się do pół godziny.
11:41, danasoch
Link Dodaj komentarz »
piątek, 07 października 2016
Nie cierpię
chodzic od lekarza do lekarza, a ostatnio tak mam. I łykam tabletki. Mąz tego pilnuje.
18:49, danasoch
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 06 października 2016
Wrocław
jest porabany. Wszystko pozmieniane, łacznie z nazwami ulic. Tam, gdzie chcielismyw jechaliśmy wjechać-zakaz. Jedź naookoło. My, byli wroclawiacy krążyliśmy po Wrocławiu trzy godziny, bo trafilismy jescze na korki. Czasu mieliśmy mało, bo wiózł mnie do lekarza na konsultację. Po 4 godzinach bylismy w domu. Jak dobrze, ze nie mieszkamy już we Wrocławiu. Po ciemku.Cały dzień zmarnowany.Musielismy zajrzeć do Tesco, bo dostałam dreszczy z zimna, a byłam ciepło ubrana.I coś cieplego zjeść.
12:43, danasoch
Link Komentarze (4) »
środa, 05 października 2016
Robimy
porzadki w domu. Do tej pory zrobiłam trzy prania. Wczoraj nie mogłam bo lało.Wzięłam się za lodówki. Jedną wystawiamy a drugą zostawiamy. Jest sprawna , duża ale cieknie. Moze komus dię przyda i będzie mógł naprawic przeciek.
09:34, danasoch
Link Komentarze (1) »
wtorek, 04 października 2016
Byliśmy
u lekarza pierwszego kontaktu, bo kończyły mi si tabletki. Dostaliśmy skierowania do innych mn do neurologa. Lekarz podejrzewa, że czy ja nie spadlam wcześniej ze schodow. Podejrzewa u mnie padaczke. Wczoraj czułam się dobrze.a tym bardziej ,ze widzialam swoje wnusie przedwczoraj. Są śliczne .Sa jeszcze w Polsce.Wczoraj zlikwidowalam pole i zaczęliśmy odnawiac kuchnię. Dzisiaj będziemy kończyć.
05:19, danasoch
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 29 września 2016
Poczatek
Grecji był dla mnie wredny. Straciłam przytomność i trwało to trzy dni. Mąż z synem dyżurowali przy mnie co trzy godziny, bo rwałałam wszystko co było do mnie przyczepione. Po trzech dniach, podejrzewam, że dzięki zastrzykom, troche oprzytomniałam i wypisano mnie na prośbę moich panów.Wreszcie wylecielismy. Na nastepny dzień do lekarza. Zmniejszył mi trochę dawkę leków i dopisał nowe. W domu dochodzę do siebie. I mam duzo roboty oraz stały nadzór męża.Pilnuje kiedy i jakie leki mam brać. Psiuka z początku była obrażona i nie chciała jeść, już jej się zmieniło. Mąż szaleje na ogródku.Piję dużo soków. Dzisiaj ugotowałam obiad.Jutro znów do lekarza.
17:10, danasoch
Link Komentarze (4) »
piątek, 16 września 2016
Tina
już jest w hotelu. Zawieźlismy ją dzisiaj.Od razu czuła się jak w domu. Wredna psiuka.Dzisiaj pakujemy się.Następne wpisy za tydzień, bo nie biorą z sobą komputera.
11:48, danasoch
Link Komentarze (4) »
poniedziałek, 12 września 2016
Mówiłam
mężowi, że Tina dostała jeść. Upichcił po swojemu i dał jej. Ja dzisiaj mało nie wlazłam na jej rzygowiny, później coś mi śmierdziało. Zesrała się. I ja to wszystko musze sprzątać.Na razie zasypałam popiołem. Później sprzątnę, ale niech przynajmniej nie śmierdzi.
05:00, danasoch
Link Komentarze (3) »
sobota, 10 września 2016
Co z soboty
a nawet z niedzieli, ciągle, budzi mnie charkot kosiarek. Ci ludzie powariowali. Co zrobią z niedzielą.?
18:38, danasoch
Link Dodaj komentarz »
Dzisiaj
musze iśc na pole i nakopać trochę ziemniaków. Najlepiej z samego rana jak się rozwidni. Jesli chodzi o przechowywanie marchwi i pietruszki to musza być przechowywane bez światła, dlatego pakuję je do wiaderek i zasypuję ziemią. Nie chce mi się kopać dołów i tam je przechowywać. Już tak kiedyś zrobiłam i zimą nie mogłam się do nich dostać, pomimo, że były przykryte słomą. A gdzie ja znajdę słomę?
06:00, danasoch
Link Komentarze (2) »
piątek, 09 września 2016
Mam
duzo roboty. Ostatnio zlikwidowałam fasolki i na polu i w ogródku. posegregowałam i częśc poszła na strych do wysadzenia w nastepnym roku. No i na obiad była zupa fasolowa. Rezygnuję z fasoli tyczkowej, będę sadzic tylko szparagowe i karłowate. Wykopałam marchewkę z pola i część z ogródka. Do wiaderka i zasypałam ziemią. Na strych. Wczoraj wykopałam pietruszkę. Zostaje mi jeszcze seler. Por mi się nie udał. Większość wysadziłam wiosną na polu. Zebrałam mało.Na ogródku lepiej mi się wszystko udaje niż na polu. Może dlatego że pole nie było uprawiane przez 15 lat. Wytepilismy perz, to rzuciło się inne zielsko.Rezygnujemy z pola, bardziej opłaca mi się ogródek, tym bardziej, że mąż przeorał glebowgryzarką sporo terenu. No i ogórki miałam tylko z ogródka. Jeszcze mam pomidory i kapustę. Kapusta już zaczyna wiązać główki. Będzie co kisić. Ostatnio zakisiłam kupną .Przepadamy za kiszoną kapustą. wszystko mozna z niej zrobić i jest zdrowa.
06:35, danasoch
Link Komentarze (1) »
wtorek, 06 września 2016
Musiałam
w nocy wstać aby wypuścić Tinę bo skomlała .Wczoraj chyba się przejadła. Mąz mówił aby dawać jej jeść kiedy ona chce. Zbliza się zimno więc potrzebuje jeść.Fakt, że kiedy było ciepło to nie za bardzo chciała jeść. Byliśmy wczoraj na zakupach. Sporo pieniędzy wydaliśmy głównie na mnie.Mąż chce abym czuła się komfortowo.
05:52, danasoch
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 05 września 2016
Wreszcie
pada. Miałam zamiar opryskać wczoraj kapustę przeciwko bielinkom. Mąż mnie powstrzymał. I miał rację, deszcz zmyłby oprysk.
05:37, danasoch
Link Dodaj komentarz »
sobota, 03 września 2016
Ostatnio
jestem osamotniona. Mąż pracuje dłużej, wczoraj przyjechał o 17-ej a 19-ej poszedł spać. miałam męża tylko 2 godziny. Dzisiaj też pracuje, ale wróci wcześniej. Później mamy zamiar jechać do Tesco na zakupy. Może uda mi się kupić obrożę i smycz dla Tiny.I dla mnie niewymowne ale potrzebne, mam ich za mało.
05:44, danasoch
Link Komentarze (2) »
piątek, 02 września 2016
Mam
dzisiaj sporo roboty. Muszę coś zrobic z pomidorkami. Chyba te małe zrobię do słoików w zalewie octowej. Zaszalałam z tymi pomidorami i mam ich za dużo. W zimie przydadzą się. Teraz nawet mąż, który je lubi nie chce ich do pracy. Na razie dłubię i suszę ziarna na następny rok.
06:08, danasoch
Link Dodaj komentarz »
Nie miłe niespodzianki
ostatnio częściej zdarzają się Tinie. Nie dziwie się, ma swój wiek. Patrze tylko, czy w piecu jest trochę popiołu aby to zasypać. Póxniej to sprzątam i zmywam z Ace. I tak jak na swoje lata Tina dobrze się trzyma.Gorzej jest z wyprowadzaniem jej bez smyczy. Jest głucha i nie słyszy moich poleceń. Co dziwne inne słyszy. Typu -spadło, masz jedz.
06:00, danasoch
Link Komentarze (2) »
czwartek, 01 września 2016
Te małe komarki
pogryzły mnie w nocy.Elektryczne odstraszacze nie działaja na nie. Teraz odpaliłam spiralę. Muszę wytruć komary, a ona najlepiej działa. No i musze zacząć się pakować do wyjazdu.Syn zafundował nam wakacje w Grecji. Tina do hotelu, dom na kłódkę ze wszystkimi rzeczami z podwórka.
06:04, danasoch
Link Dodaj komentarz »
Koniec wakacji
i dzieciaczki, które tak ładnie bawiły się naprzeciwko musza pójść do szkoły.
05:48, danasoch
Link Dodaj komentarz »
środa, 31 sierpnia 2016
zaczął się
sezon na kradzieże. Sąsiadowi coś tam ukradli. Ja wczoraj byłam na ogródku i ktoś otworzył bramkę i zostawił otwartą bo mnie zobaczył. Była zamknięta i na skoblu była niezamknięta kłódka. Dzisiaj zamykam kłódkę na klucz. Zbyt dużo rzeczy mamy na podwórku.
05:55, danasoch
Link Komentarze (3) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 107